درآمد ساز
آموزش کسب درآمد از اینترنت از سایتهای همکاری در فروش


چگونه برترین و معروف‌ترین مدرس مرجع در حوزه خودتان باشید؟در هر حوزه‌ای مدرسان مرجعی وجود دارند که چندین برابر از دیگران موفق‌تر هستند. مدرس مرجع کسی است که در حوزه فعالیت خودش جزو تراز اول‌ترین‌ها است. حال چگونه می‌توانید تشخیص دهید که شما به یک مدرس مرجع تبدیل‌شده‌اید یا خیر.

اگر شما مدرس مرجع باشید اغلب مدرس‌های دیگر سعی می‌کنند از اطلاعات شما استفاده کنند. یعنی خودشان مدرس هستند ولی برای به‌روز نگه‌داشتن خودشان به شما مراجعه می‌کنند.

مدرس مرجع فردی است که حداقل هزاران هوادار و طرفدار دارد و اگر شما مدرس مرجع شوید می‌توانم این خبر خوب را به شما بدهم که دیگر به‌هیچ‌وجه نگرانی مالی نخواهید داشت. زیرا هر محصولی که در سایت‌تان منتشر می‌کنید یا هر دوره‌ای که برگزار می‌کنید، هر کتابی که می‌نویسید و هر محتوایی که تولید می‌کنید پرفروش خواهد بود. پس بسیار مهم و باارزش است که تبدیل به مدرس مرجع شوید و خیالتان راحت باشد که هزاران نفر شما را پیگیری می‌کنند، مطالب جدید شما را می‌خوانند و سعی می‌کنند شبیه شما شوند، چون شما الگوی این افراد هستید.

پس ببینیم چگونه می‌توانید تبدیل به یک مدرس مرجع شوید. ۳ نکته بسیار مهم و کلیدی وجود دارد:

۱. شخصیت خودتان

اولین نکته شخصیت خودتان است. یعنی هرکسی نمی‌تواند تبدیل به یک مدرس مرجع شود چون باید خصوصیات یک راهبر و فرد بسیار قدرتمند را داشته باشد. وقتی فیلمی از چنین فردی نگاه می‌کنید کاملا مشخص است که به حرف‌هایش کاملا اعتقاد دارد. او همیشه با قطعیت صحبت می‌کند و هیچ‌وقت دودل و مردد نیست. اطرافیان خود را تشویق می‌کند که کار درست را انجام دهند و از کارهای اشتباه بر حذر نگه می‌دارد. شخصیت این فرد طوری است که احساس می‌کند همیشه باید در حال کمک و آموزش به دیگران باشد.

یک مدرس مرجع در مسافرت و استراحت هم اگر ایده‌ای به ذهنش برسد، شرایط را طوری فراهم می‌کند که یک فیلم آموزشی برای هوادارانش بفرستد، شاید یک صوت ضبط کند یا مقاله‌ای منتشر کند و با این کار به هوادارانش کمک می‌کند.

مدرس مرجع یک تحلیل‌گر حرفه‌ای است و همیشه در حال تحلیل اتفاقات مربوط به حوزه فعالیتش است. مثلا فرض کنیم شما در حوزه «فیلم‌برداری» یک مدرس مرجع هستید. وقتی یک فیلم سینمایی جدیدی را می‌بینید اگر ترفند جالبی در فیلم‌برداری ببینید نمی‌توانید صبر کنید تا بعدها آن را منتشر کنید. شاید فیلم را متوقف کنید و در کانال اینستاگرام، تلگرام یا در سایت‌تان یک مطلب منتشر ‌کنید. چون وقتی یک مطلب جدید مدرس را ذوق‌زده کرد نمی‌تواند منتظر بماند و باید این ترفند جذاب را بلافاصله به دیگران منتقل کند.

شادی یک مدرس مرجع بیشتر از اینکه کسب درآمد باشد روی این موضوع است که در اولین فرصت نکات جالب را با دیگران به اشتراک بگذارد و این اولین خصوصیت یک مدرس مرجع است. بنابراین اگر می‌خواهید در این سطح برسید باید روی شخصیت خودتان کار کنید و ببینید آیا به موضوع آموزشتان آن‌قدر علاقه دارید که حتی در مسافرت و استراحت به فکر هوادارانتان باشید.

یک مدرس سطح پایین صرفا برایش درآمد مهم است و یک محتوای آموزشی در حد قابل‌قبول. یک مدرس معمولی شاید برای ساخت محصولی گران‌قیمت شوق‌وذوق‌ داشته باشد ولی برای ساخت یک محصول آموزشی رایگان خیلی شوق‌وذوق‌ ندارد. اگر هدفتان از آموزش صرفا کسب درآمد است هیچ‌وقت نمی‌توانید یک مدرس مرجع در حوزه فعالیت خودتان باشید.

۲. محتوای آموزشی

دومین نکته که باعث می‌شود به یک مدرس مرجع تبدیل شوید محتوای آموزشی شما است. مدرس مرجع روی محتوای آموزشی خودش حساسیت زیادی دارد. بسیاری از دوستان مدرس وسواسشان فقط روی کیفیت فیلم یا صوت است. درست است که این موارد بسیار مهم هستند ولی یک فیلم ویدیویی عالی شما را تبدیل به یک مدرس مرجع نمی‌کند،‌ صوتی که در بهترین استودیوها ضبط شده نیز همینطور. حتی کتابی با بالاترین کیفیت چاپ و بهترین کاغذ شما را تبدیل به مدرس مرجع نمی‌کند. تمام این موارد خیلی خوب است، ولی وسواس بسیار زیاد شما بر محتوایی که ارائه می‌دهید، می‌تواند شما را تبدیل به یک مدرس مرجع کند.

منظور از وسواس روی محتوا این است که مثلا شما وسواس دارید که وقت شاگردها و دانشجویان شما به‌هیچ‌وجه تلف نشود و در آموزش‌هایتان هدفتان پر کردن وقت نیست. اگر یک ساعت آموزش می‌دهید تمام آن، محتوای خالص است و مثلا ۵ دقیقه در مورد خودتان صحبت نمی‌کنید یا ۱۰ دقیقه مطالب بدیهی را تکرار نمی‌کنید.

در هر محتوایی که ارائه می‌دهید نکات بسیار جذاب و جدید و متفاوتی دارید. هیچ‌وقت چیزهایی را آموزش نمی‌دهید که وقتی دیگران آن را می‌بینند احساس کنند که این مطالب در همه آموزش‌های مشابه وجود دارد.

یعنی شما باید به‌جایی برسید که افراد و شاگردانتان آن‌قدر به شما اطمینان کنند که هر محصول آموزشی جدیدی که منتشر کردید صرف‌نظر از اینکه موضوع آن چیست، بلافاصله توسط صدها و هزاران نفر خریداری شود، فقط به این خاطر که می‌دانند این آموزش توسط شما تولید شده و مطمئن هستند که فوق‌العاده است.

اگر بتوانید به این جایگاه برسید مسلما خیلی نیازی به فرآیند بازاریابی، تبلیغات خیلی زیاد و سروصدا ایجاد کردن ندارید چون مطمئن هستید که افراد زیادی با توجه به کارهای قبلی شما این محصول جدید را خریداری خواهند کرد.
یک مدرس مرجع هر چیزی که فکر می‌کند به نفع مخاطب است را با صراحت منتقل می‌کند و به‌هیچ‌وجه نگران این موضوع نیست که مطالبش تمام می‌شود و نگران محصول بعدی نیست.

شما همیشه موقع ضبط محصول به این موضوع فکر کنید که این محصول تنها محصول آموزشی است که قرار است در زندگی‌تان تولید کنید و کل پیشرفت دیگران وابسته به این تک‌محصول است. آیا با این محصول زندگی دیگران متحول خواهد شد؟ هدف شما این است که به دیگران کمک کنید، تغییر ایجاد کنید و اعتماد دیگران را ۱۰۰ درصد به خودتان جلب کنید که هر چیزی را که در آن آموزش توضیح داده‌اید بروند و اجرا کنند.
اگر این دید را داشته باشید محتوای آموزشی شما در حدی است که می‌توانید تبدیل به یک مدرس مرجع شوید.

۳. معرفی فرصت

سومین نکته برای تبدیل‌شدن به یک مدرس مرجع این است که در تمام آموزش‌هایتان چه رایگان و چه پولی، یک فرصت جدید معرفی کنید. آموزش‌های مدرسان معمولی اغلب خسته‌کننده است، نکته خاصی ندارد و درباره چیزهایی است که دیگران هم می‌دانستند.

مثلا هرکسی می‌داند که با کمتر غذا خوردن می‌تواند لاغرتر شود یا هرکسی می‌داند که با ورزش بیشتر می‌تواند لاغرتر شود، ولی یک مدرس مرجع دیدگاه متفاوتی دارد و شاید ساعت‌ها فکر می‌کند که چگونه نکته‌ای را پیدا کند که ما حتی با خوردن غذای کافی بتوانیم لاغر شویم. بنابراین شما همیشه دنبال معرفی فرصت‌ها باشید، اغلب مدرس‌ها فقط بهبودها را معرفی می‌کنند و آموزش می‌دهند که چگونه کمی بهتر شوید ولی مدرسان مرجع و فوق‌العاده کاری می‌کنند که شخص زندگی‌اش با دیدگاه‌ها و ایده‌های جدید متحول شود.

اگر معلم یا مدرس هستید سعی کنید تبدیل به یک مدرس مرجع شوید!


منبع:مدیر سبز


آرشیو مطالب
کسب درآمد
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو